Jazdy doszkalające – kiedy warto skorzystać?

Jak wiadomo, w aktualnych czasach brak prawa jazdy to ogromne utrudnienie. Bez możliwości kierowania samochodem jesteśmy zdani na inne osoby lub komunikację miejską, pod którą często trzeba planować całe wyjazdy, dojazdy itp. Jeśli czytasz ten artykuł, zapewne jesteś przed egzaminem państwowym i nadal czujesz niepewność związaną z jego pozytywnym zakończeniem. Nie martw się, są sposoby […]

Continue Reading

Dokumenty potrzebne do uzyskania prawa jazdy

Posiadanie prawa jazdy to ogromne ułatwienie dla każdej osoby. Aby jednak można było samodzielnie jeździć autem, trzeba ukończyć kurs i zdać egzamin. Pierwszym krokiem na drodze do zdobycia upragnionego “prawka” jest jednak złożenie wszystkich wymaganych dokumentów. Sprawdź więc, co musisz przygotować, by uzyskać prawo jazdy kat. B. Dokumenty przed przystąpieniem do kursu prawa jazdy Już […]

Continue Reading

Dlaczego warto zrobić prawo jazdy?

Dzisiejszy artykuł skierowany jest do osób, które w dalszym ciągu zastanawiają się, czy warto zrobić prawo jazdy. Nasza odpowiedź jest oczywista – jak najbardziej warto! Dlaczego? Przekonaj się poniżej! Dziś bez prawa jazdy jest jak bez ręki. Praktycznie każda oferta pracy, w wymaganiach zawiera aktualne prawo jazdy kat. B. Nie zastanawialibyśmy się, czy warto zrobić prawo […]

Continue Reading
eko jazda

EKO jazda, czyli jak hamować silnikiem?

Oprócz coraz bardziej popularnych ekologicznych samochodów, równie ważna jest dziś ekologiczna jazda. Umiejętne prowadzenie samochodu powoduje, że emitujemy mniej spalin, a co za tym idzie, spalamy mniej paliwa. Do eko jazdy zaliczamy również hamowanie silnikiem, które jest obowiązkowe na egzaminie praktycznym. Na czym polega i dlaczego jest tak istotne? Hamowanie silnikiem to zwalnianie przez umiejętną […]

Continue Reading
Prawo jazdy kategorii B - IDrive

Prawidłowa pozycja za kierownicą

Odpowiednia pozycja za kierownicą nie tylko decyduje o komforcie jazdy, ale wpływa również bezpośrednio na bezpieczeństwo. Nie każdy wie, że zła postawa może wpłynąć na samopoczucie fizyczne, co może doprowadzić do napięcia mięśni lub zdrętwienia. Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak niebezpieczne są takie sytuacje na drodze. Jak więc zadbać o bezpieczną i prawidłową pozycję podczas […]

Continue Reading

Jazda po łuku – o czym należy pamiętać?

Podczas egzaminu na prawo jazdy, jednym z etapów, który trzeba zaliczyć, aby wyjechać na miasto, jest jazda po łuku. Mamy kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci dobrze wykonać ten manewr. Wytyczne podczas egzaminu Na wstępie, egzaminator ustawi samochód na kopercie, która znajduje się na początku pasa ruchu. Po tym, jak wsiądziesz do samochodu, musisz płynnie […]

Continue Reading
rzadko spotykane znaki

Znaki drogowe, które spotkasz bardzo rzadko

Ucząc się przepisów drogowych podczas kursu jazdy, możemy zauważyć ogrom znaków drogowych. Znaki nakazu, zakazu, ostrzegawcze, informacyjne… jak to wszystko zapamiętać? W dzisiejszym artykule przedstawimy najrzadziej spotykane znaki drogowe, które na pewno zapadną Ci w pamięci! B-12 – ZAKAZ RUCHU NA JEZDNI WÓZKÓW RĘCZNYCH Takie ostrzeżenie jest bardzo rzadko spotykane. Informuje on, że po jezdni […]

Continue Reading
szkoła jazdy gliwice

Jak przygotować się do jazdy podczas praktycznego egzaminu?

Niedługo czeka Cię praktyczny egzamin na prawo jazdy i potrzebujesz wskazówek, od czego zacząć po wejściu do auta? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł! Egzamin praktyczny to ostatni sprawdzian, przed uzyskaniem prawa jazdy. Wiele osób uważa, że jest to najbardziej stresujący test w ich życiu! Oczywiście zdajemy sobe sprawę, że widok egzaminatora, który bacznie […]

Continue Reading

Najczęstsze pułapki egzaminacyjne

Strach ma wielkie oczy… ale czy znacie najczęstsze pułapki egzaminacyjne?? Strach przed egzaminem na prawo jazdy to uczucie, które towarzyszy każdemu przyszłemu kierowcy. W standardzie 30 godzin szkolenia to mało. Mało kto w tym czasie poczuje się na tyle pewnie za kierownicą, aby nie mieć obaw przed oficjalnym egzaminem. Stres pojawia się na myśl o […]

Continue Reading

Parkowanie nie musi być straszne!

Kto z Was nie bał się chociaż raz, że nie będzie umiał dobrze zaparkować, niech pierwszy rzuci kamieniem! Wielu kursantów obawia się, że podczas tego manewru nie zmieści się w wyznaczonym miejscu, stuknie w inny pojazd, lub będzie kręcić przez długi czas. Tylko czy naprawdę jest się czym stresować? Jednym z podstawowych manewrów, który należy […]

Continue Reading

Archive

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Post Categories