Kurs na prawo jazdy kat. B – Gliwice – Śląskie

Do zdecydowanie najpopularniejszych uprawnień w kontekście poruszania się pojazdami po drogach publicznych zalicza się prawo jazdy kat. B. Kurs w tym wypadku składa się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Taki sam podział obowiązuje natomiast przyszłych kierowców podczas egzaminów państwowych, do których przygotowujemy w miłej i jednocześnie profesjonalnej atmosferze. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu – ośrodek IDrive działa głównie na terenie Gliwic, ale jeździmy też do innych miast w całym województwie śląskim.

Prawo jazdy kat. B a możliwości zawodowe

Dla wielu osób uprawnienia na poruszanie się konkretnym typem pojazdów dają możliwość zdobycia atrakcyjnej posady. Najczęściej utożsamianym z prawem jazdy kat. B jest oczywiście kierowca zawodowy. Może on legalnie kierować samochodami o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, co w praktyce upoważnia do użytkowania zarówno aut osobowych, jak i większości dostawczych. Istotną kwestią są kursy. Szkolenie musi być przeprowadzone w taki sposób, by przygotować uczestnika do egzaminów państwowych, ale też codziennego poruszania się po drogach publicznych.

To szczególnie ważne w przypadku osób, które dzięki uprawnieniom chcą realizować rozmaite obowiązki zawodowe. Dotyczy to m.in. przedstawicieli handlowych, dostawców pracujących np. w lokalach gastronomicznych, taksówkarzy czy szoferów w różnych firmach i instytucjach. Kurs na prawo jazdy pozwala na pozyskanie niezbędnych umiejętności oraz wiedzy do objęcia takich właśnie stanowisk. Kierowca z kat. B jest zawsze poszukiwany na rynku pracy, o czym warto pamiętać. Z tego względu dobrze jest odbyć pełne szkolenie w naszym ośrodku znajdującym się w Gliwicach, w województwie śląskim.

Do czego faktycznie uprawnia prawo jazdy kat. B?

Wspomniane uprawnienia większość osób utożsamia z możliwością poruszania się autem osobowym lub dostawczym. Każdy kierowca, który ukończy kurs prawa jazdy i uzyska pozytywny wynik teoretycznego i praktycznego egzaminu państwowego, może jednak również po przyznaniu dokumentu korzystać z zestawu składającego się z samochodu i przyczepy. Co ciekawe, jeśli jej masa wynosi mniej niż 750 kg, to pojazd prowadzący taki tandem może ważyć maksymalnie 3,5 tony. Takie same wytyczne dotyczą zespołów, w których zamiast auta występuje ciągnik rolniczy. Kursy na prawo jazdy kat. B obejmują dość szeroki zakres informacji, które przekazywane są podczas szkoleń. Pozwalają one na bezpieczne i sprawne poruszanie po drogach publicznych w każdej z wymienionych konfiguracji.

Dodatkowym udogodnieniem dla wszystkich kierowców ze wspomnianymi uprawnieniami, którzy dysponują nimi od przynajmniej 3 lat, jest możliwość kierowania jednośladem z silnikiem o maksymalnej pojemności aż 125 cm3. Jego moc musi być mniejsza niż 11 kW, jednak w dalszym ciągu są to pojazdy, które pozwalają na komfortowe przemieszczanie się w warunkach miejskich. Kurs na prawo jazdy kat. B realizujemy w taki sposób, by poruszał on zagadnienia związane z kierowaniem każdym z wymienionych aut, ciągników czy jednośladów, a także dopuszczalnych trój- i czterokołowców.

Szkolenia na prawo jazdy kat. B – dlaczego nasz ośrodek?

W IDrive dysponujemy zespołem doświadczonych instruktorów, którzy są cierpliwi i rzetelni. To komunikatywni fachowcy zapewniający bezpieczeństwo podczas nauki korzystania z auta osobowego. Każdy przyszły kierowca kat. B podchodzi do egzaminu na prawo jazdy przygotowany i pozytywnie nastawiony. Nasze szkolenia są przygotowywane solidnie i rzetelnie – zapraszamy do kontaktu chętnych z Gliwic i innych miast województwa śląskiego!

Prawo jazdy kategorii B - IDrive